Jeśli jesteś zainteresowany przejazdem samochodem do Chorwacji, oraz myślisz o podróży przez takie państwa jak Czechy, Austria, Węgry oraz Słowenia przeczytaj poniższy tekst. Poniżej przedstawiamy listę najpotrzebniejszych rzeczy nie tylko w podróży z Polski do Chorwacji samochodem, ale i na cały pobyt.

Chorwacja samochodem – co zabrać ze sobą jadąc samochodem do Chorwacji?

Wakacje za granicą bywają często nieprzewidywalne, dlatego bardzo ważne jest, aby zaplanować podróż samochodem do Chorwacji znacznie wcześniej. Do pokonania mamy podróż przez takie państwa jak Czechy, Austria, Węgry, oraz Słowenia. Jeśli chcesz zobaczyć adriatyk, oraz bezpiecznie dojechać na miejsce warto sprawdzić czy posiadamy ważne prawo jazdy. Niekiedy jeszcze spotkać można prawo jazdy wydawane na określony czas, dlatego należy mieć pewność, że podróż odbędzie się na ważnym dokumencie. Dodatkowo wskazane jest posiadanie ubezpieczenia turystycznego, dodatkowo sprawdź czy dowód rejestracyjny posiada wbity ważny przegląd auta. Pamiętaj, że autostrada jest niejednokrotnie płatna, w związku z tym winieta jest rzeczą podstawową co do zasady samego przyjazdu. Nie tylko na samą podróż, ale również pobyt w Chorwacji wybierz ubezpieczenia gwarantujące spokój, oraz bezpieczeństwo. Na wyposażeniu auta należy mieć takie przybory jak apteczka, oraz trójkąt ostrzegawczy. Jadąc do Chorwacji pamiętaj, że wielokrotnie sama apteczka może przydać się wielokrotnie. Dodatkowo nie przewidzimy szeregu wydarzeń zwłaszcza jadąc z dziećmi, w związku z tym warto po pierwsze znać i przepisy drogowe, oraz korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego. Warto mieć wakacyjny plan na każdą okoliczność. Pamiętaj o tym aby wyposażyć auto w kamizelki odblaskowe. Należy pamiętać, że podróż do Chorwacji samochodem z Polski w zależności od rejonu wyjazdu, oraz destynacji może wynosić nawet 20 godzin w związku z tym przed nami nie jedno przejście graniczne. Dowód osobisty, oraz karty ekuz trzymaj pod ręką.

 Chorwacja – co jeszcze warto zabrać, oprócz ubezpieczenia?

W przypadku Chorwacji nasz bagaż powinien być wyposażony w ubrania, oraz akcesoria potrzebne do konkretnej pory roku, dokładnie jak w Polsce. Jadąc na wakacje do Chorwacji ubierz się lekko w wygodne ubrania, oraz obuwie. Na miejsce możemy zabrać zarówno sukienki, jak i swetry, długie czy krótkie spodnie. Wszystkie części garderoby będą nam potrzebne zarówno w dzień jak i w chłodne wieczory. W Chorwacji turyści ubierają się podobnie do turystów z Polski. W Chorwacji zaleca się stosowanie obuwia do wody w związku z kamienistym podłożem, oraz występowaniem jeżowców. Jest to coś, o czym pamiętać warto w sklepie sportowym szykując nasz bagaż. Jeśli wracasz do Chorwacji ponownie, wiesz że warto zatankować auto w Polsce do pełna, ponieważ na trasie zdarzają się różne ceny paliwa. Podróż własnym samochodem przez autostrady w Chorwacji jest bezpłatna.

Co zabrać do Chorwacji jadąc samochodem – rzeczy na plażę oraz apteczka

Wakacje w Chorwacji samochodem mogą nam uatrakcyjnić nasz wyjazd poprzez zabranie wielu materacy do pływania, kół, oraz dodatkowych akcesoriów do pływania, jak i wypoczynku na plaży. Pamiętaj o wyżej opisanych butach do wody, ponieważ bezpieczeństwo Twoje i Twoich dzieci jest najcenniejsze podczas urlopu. Rany spowodowane kamieniami, oraz jeżowcami mogą zepsuć cały pobyt. Dodatkowo apteczka jest rzeczą nadrzędną przy każdym wyjeździe niezależnie od trwania urlopu, oraz podróży. Droga do Chorwacji jest wymagająca również dla dzieci, dlatego pierwsze dni mogą być kiepskie pod względem samopoczucia, oraz sił najmłodszych. Pamiętaj o tym myśląc o Chorwacji na wakacje.

Chorwacja samochodem – jakie dokumenty zabrać i jakie wyposażenie przygotować na wyjazd do Chorwacji?

Warto zatem wszystko wyżej opisane usystematyzować, dlatego pamiętaj, że podróż do Chorwacji autem będzie wymagała szeregu dokumentów takich jak prawo jazdy kierowcy oraz najlepiej pasażerów, a także dowodu rejestracyjnego pojazdu. Ponadto pamiętaj o ubezpieczeniu auta, ważnym przeglądzie, a także ubezpieczeniu wczasowiczów na pełen pobyt. Jeśli chodzi o wymogi różnych krajów przez które przejeżdżać należy z Polski do Chorwacji musisz mieć na wyposażeniu auta takie rzeczy jak:

  • kamizelki odblaskowe
  • apteczka
  • gaśnica
  • trójkąt ostrzegawczy

Podróż jest wymagająca, oraz długa, dbaj zatem o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich planując wyprawę. Dodatkowo spakuj przedmioty codziennego użytku na różne warunki pogodowe. Jeśli czegoś zapomnisz nie martw się ponieważ w dobie sklepów wielkopowierzchniowych bez problemów dokupisz wszystko czego Ci trzeba od produktów kosmetycznych do samego ubioru.