W dzisiejszych czasach, gdy liczba dostępnych opcji na spędzenie wakacji jest po prostu ogromna, coraz więcej osób wybiera formułę „all inclusive”. Co to znaczy? To nie tylko hasło, ale kompleksowa propozycja, która ma na celu zapewnienie klientom pełni wygody i relaksu, eliminując potrzebę podejmowania codziennych decyzji dotyczących jedzenia, rozrywki czy nawet napojów. Ale co dokładnie oznacza pojęcie „all inclusive”?

Różne rodzaje all inclusive. Ultra all inclusive i nie tylko

Na pierwszy rzut oka wygląda to tylko jak usługa dająca prawo do zakwaterowania w hotelu, gdzie dostajesz: śniadanie, lunch, kolację. W praktyce określenie to można znaleźć w informatorach różnych pakietów wypoczynkowych. Oto niektóre z wariantów, w których pojawia się to rozwiązanie: „all inclusive”, „ultra”, „all inclusive soft”, „all inclusive plus” czy „all inclusive 24”. Każdy z tych pakietów ma swoje własne cechy, ale wszystkie z nich oferują kompleksowy wypoczynek.

Wakacje all inclusive to coś znacznie więcej niż tylko zakwaterowanie w hotelu: tego typu usługa to również dostęp do różnorodnych atrakcji czy usług. Przykładowo, restauracje w hotelu, z którego korzystamy w ramach all inclusive, zapewniają nam wówczas trzy posiłki dziennie. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ opcja „all inclusive” to rozwiązanie, które obejmuje również przekąski zaplanowane na wyznaczone godziny. Jeśli chcemy jeszcze większego wyboru, możemy wybrać np. all inclusive ultra, które pozwala na korzystanie z usług restauracji o dowolnej porze, tzn. przez 24 godziny na dobę. To ogromna zaleta, prawda?

Jeśli chodzi o ofertę all inclusive, dostęp do napojów to kwestia, która również odgrywa ważną rolę. Przykładowo, w wariancie all inclusive light ilość alkoholu jest wprawdzie ograniczona, z kolei jeśli chodzi o all inclusive soft, to usługa obejmuje jedynie napoje bezalkoholowe. Dla tych, którzy pragną pełnej rozkoszy, dostępna jest jednak oferta all inclusive 24, która nie tylko oznacza szeroki wybór napojów, ale także daje możliwość korzystania z obsługi pokoju o dowolnej porze dnia lub nocy.

Opcja all inclusive to nie tylko wyżywienie i napoje

Rzecz jasna, all inclusive to nie tylko oferta jedzenia i picia. Podczas wyboru tej opcji podróżny ma dostęp do różnych atrakcji, które przygotowuje hotel. W zależności od oferty danego ośrodka wypoczynkowego można skorzystać wówczas również z:

  • basenów,
  • siłowni,
  • SPA.

Warto mieć na uwadze również to, że wiele hoteli organizuje dla gości różne wydarzenia kulturalne i sportowe, by umilić w ten sposób czas spędzony na wakacjach.

Czego nie obejmuje pakiet all inclusive?

Niestety, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre usługi nie są uwzględnione w cenie. Przy niektórych pakietach zyskujesz możliwość skorzystania z dodatkowych usług typu Premium (do takich zalicza się np. kolacja à la carte czy wyjątkowe drinki), ale za opłatą; pocieszamy Cię jednak: jest ona wówczas stosunkowo niewielka. Ważne jest również zwrócenie uwagi na ograniczenia oferty; dzieje się tak na przykład w przypadku all inclusive light, gdzie alkohol jest podawany wyłącznie w określonych godzinach.

Pakiet all inclusive – czym różni sie all inclusive od opcji ultra all inclusive?

Wakacje all inclusive to pewny i bezpieczny sposób na spędzenie urlopu. Nie powinno nas zatem dziwić, że w ostatnich latach mocno zyskuje on na popularności. Z punktu widzenia wielu podróżnych ważne są m.in. takie zalety jak na przykład brak potrzeby planowania posiłków i szukania rozrywki; z pewnością jest to ważnym udogodnieniem.

Również takie warianty jak na przykład all inclusive ultra czy all inclusive 24 pozwalają wczasowiczom w pełni korzystać z atrakcji, jakie oferują ośrodki wypoczynkowe na całym świecie. Można wówczas przenieść się do świata relaksu, rozrywki i luksusu, który oferuje hotelowy kompleks, bez obawy o takie kwestie jak np. dostęp do restauracji czy możliwość zakupu alkoholu w określonych godzinach. Nie powinno nas zatem dziwić, że w ostatnich latach coraz więcej osób wybiera wczasy all inclusive, aby w pełni korzystać z zasłużonego odpoczynku, bez żadnych ograniczeń czy konieczności podejmowania decyzji.