Tajlandia to malownicze królestwo w Azji Południowo-Wschodniej, kusi podróżników swoją niepowtarzalną mieszanką kultury, historii, przyrody i niezapomnianych doświadczeń. Wycieczka do tego fascynującego kraju to podróż pełna kontrastów, która zachwyci każdego, kto szuka zarówno intensywnych wrażeń, jak i chwil spokoju na białych plażach. Zobaczmy ile trzeba wydać na wycieczki do Tajlandii wybierając się tam z biurem podróży.

Wakacje w Tajlandii już od kilku lat przestały być wyłącznie egzotycznym marzeniem, a stały się dostępne dla wielu miłośników podróży. Rzec można, że obecnie miejsce przeżywa turystyczny bum. Wczasy w Tajlandii oferują liczne biura podróży, które zapewniają wypoczynek w wersjach all inclusive i ofertach typu last minute. Wszystkie oferty tego typu z uwagi na korzystną cenę najlepiej sprzedają się 30 dni przed wyjazdem. Wycieczki do Tajlandii nie należą do grupy najdroższych, co oznacza, że Tajlandia to idealny cel podróży nie tylko dla zamożnych i krezusów. Przyjrzyjmy się zatem za ile można podróżować do Tajlandii?

Co warto zobaczyć w Tajlandii – wakacje w Tajlandii

Podróż do Tajlandii to wycieczka do krainy wielu kontrastów, w której bez konfliktowo nowoczesność splata się z tajską tradycją, a przygoda czeka za każdym rogiem.  Tajlandia to miejsce dla miłośników przyrody, kultury, a także koneserów wymarzonych plaż. Tajlandia na oścież otwiera drzwi do niezapomnianych doświadczeń kulturowych. Kraj ten jest pogodny, mieszkańcy są zawsze uśmiechnięci i życzliwi, chętni do pomocy.  Przyjrzyjmy się co można zobaczyć w czasie wycieczek all inclusive, jakie są atrakcje w Tajlandii?

Podróż do Tajlandii – pulsująca stolica Tajlandii

Prawie każda podróż po tym raju rozpoczyna się w stolicy kraju- Bangkoku. Miasto to może pochwalić się niesamowitą Świątynią Złotego Buddy oraz ogromnym i bogatym Pałacem Królewskim. Wielki pałac słynie z posągu Szmaragdowego Buddy i niepowtarzalnego, pływającego targu w Damnoen Saduak. W mieście można zobaczyć także wspaniałe świątynie, takie jak Wat Arun i Wat Pho, które emanują duchem przeszłości i spokojem.  Niejako w kontrze pozostają tętniące życiem targi i tęczowe neony wieczornego i nocnego, kipiącego zabawą Bangkoku. W czasie wizyty w stolicy  warto także rzucić okiem na miasto z tarasu widokowego na wieżowcu Baiyoke Sky i zobaczyć najbardziej znaną ulicę Tajlandii – Khao.

Na wakacje do Tajlandii – przygoda w dżungli i górach

Kolejnym krokiem w podróży dla bardziej odważnych jest wyprawa do północnych obszarów kraju. Północ Tajlandii to Chiang Mai, czyli otoczona górami oaza spokoju z licznymi zabytkami. W tym rejonie można spędzić czas w rezerwacie słoni, bądź zjeżdżając po linie w Parku Przygód w Chiang Mai. Dla wielu, którzy odwiedzili Tajlandię wędrówki po dżungli stały się najmilszym wspomnienie, a cały pobyt to niezapomniane wakacje.

Plaże rajskiej krainy – po to warto jechać do Tajlandii

Tajlandia słynie z rajskich plaż, a Phuket oraz archipelag Koh Phi Phi to prawdziwe klejnoty w tej materii. Białe, krystalicznie czyste piaski, lazurowe wody Andamanów oraz malownicze skały, które otaczają zatoki, tworzą wspólnie scenerię z marzeń. Rejs po zatoce Phang Nga, odwiedziny Plaży Maya Bay na Koh Phi Phi Leh oraz nurkowanie w rafach koralowych to obowiązkowe punkty eskapady, które zawiera prawie każda wycieczka objazdowa.

Wczasy, relaks i tradycja – wyspy zachodniego wybrzeża

Wypoczynek w Tajlandii i wspomnienia z wizyty w Tajlandii nie byłyby kompletnie, gdyby były pozbawione chwil spędzonych na słynnych wyspach na zachodnim wybrzeżu. Położona w tym rejonie Wyspa Phuket zachęca turystów luksusowymi kurortami i niezwykle urokliwymi plażami. Z kolei słynna Wyspa Koh Samui kusi błękitnymi, przepastnymi lagunami doskonałymi do nurkowania. Warto także wspomnieć o jeszcze jednej wyspie – Koh Phangan, która słynie ze znanej z filmów pełni Księżyca,  w czasie której odbywa się festiwal tańca.

Wakacje w Tajlandii –  co zjeść w Tajlandii

Tajlandia uchodzi za kraj o znakomitych tradycjach kulinarnych, a wiadomo, że podniebienie każdego podróżnika czeka na prawdziwą ucztę smaków. Tajska kuchnia to niebywała, harmonijna kompozycja nut, które teoretycznie wykluczają się. Ulubione i popularne dania, takie jak Pad Thai, Tom Yum czy Som Tum, których można spróbować na licznych lokalnych restauracjach, w których ceny wyżywienia nie należą do przesadnych. Średnio, za obfity i smaczny posiłek w taniej restauracji wydamy ok. 9 zł w Bangkoku, a 6 zł w Chiang Mai, 11 zł w Krabi lub Phuket. Jeszcze tańszym wariantem są przekąski i dania sprzedawane w ulicznych straganach, w których  za obiad zapłacimy nawet 4-6 zł.

Ile kosztuje wycieczka do Tajlandii? – co warto wiedzieć przez wyjazdem do Tajlandii

Tak jak wspomnieliśmy urlop w Tajlandii należy do osiągalnych dla średniej kieszeni i kosztuje ok 5 -6 tys. Szacowany, najtańszy koszt wycieczek do Tajlandii z biurem podróży wahała się w 2023 roku od około 5 490 zł w wersji wycieczka objazdowa, do około 5820 zł w wersji all inclusive. I tu warto wiedzieć, że cena ta zawiera noclegi, loty do Tajlandii oraz pobyt obejmujący minimum 14 dni. Przy planowaniu wyjazdu warto wziąć pod uwagę, że pogoda w Tajlandii lubi płatać figle, a pora deszczów i monsunów przypada w miesiącach styczeń-marzec. Nie mniej jednak warto zastanowić się nad wyjazdem do Tajlandii w nadchodzącym sezonie.