Dubaj to przepiękne miasto, które rozwija się w oka mgnieniu. Nie ma co ukrywać, że takie arabskie kraje jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czynią to dzięki ogromnym zapasom ropy. Dubaj kojarzy nam się z ogromnym przepychem i tym, że jest drogo. Jak to wygląda w rzeczywistości i jakie są ceny w Dubaju? Dowiecie się więcej z naszego tekstu.

Wycieczka do Dubaju to ogromne wyzwanie, szczególnie finansowe. Masa pięknych miejsc do zwiedzenia, niesamowity klimat – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki z dobrze zaplanowanym budżetem.

Czy w Dubaju jest drogo? Czy ceny w Dubaju są na dobrym poziomie? Spójrzmy na ceny 2023

Zacznijmy od tego, że walutą obowiązującą w Dubaju jest dirham, który oznacza się skrótem AED. Praktycznie każdemu z nas Dubaj kojarzy się z ogromnym przepychem i słusznie, bo w ZEA, czyli Zjednoczonych Emiratach Arabskich stawia się na to, aby pokazać nowoczesność tego państwa, które jest ułożone wg zasad muzułmańskich. Przykładem tego może być choćby Abu Dhabi, które jest równie potężne i posiada nawet tor Formuły 1.

Życie w Dubaju jest naprawdę przyjemne, ponieważ można tutaj robić naprawdę wszystko. W Dubaju warto zobaczyć Burj Khalifę, co jest najważniejszym przystankiem każdej wycieczki. W Dubaju można też znaleźć ślady dawnego miasta, które tak naprawdę jest pustynią. Przechodząc już jednak do kosztów, to bilet w jedną stronę kosztuje ok. 1000 zł, chociaż zdarzają się ogromne promocje, gdzie ceny zaczynają się od 400-500 zł. Warto zatem regularnie szukać lotów do Dubaju w dobrych cenach. Zobaczyć Dubaj być może będzie raz w życiu. Najlepszym rozwiązaniem jest wylot w 2 strony, bo będzie nas to kosztować stosunkowo niewielkie pieniądze.

Ile kosztuje hotel w Dubaju? Jakie ceny noclegów w Dubaju? Czy w Emiratach Arabskich jest drogo?

Nie będziemy ukrywać, że ceny noclegów są małe. Średnia cena zakwaterowania w Dubaju to ok. 3000 zł za 2 osoby, w przypadku 7-8 nocy. Koszty podróży i zakwaterowania 2023 są znacznie wyższe niż w Polsce, więc nie będziemy was tutaj czarować. Przykładowe ceny w Dubaju na promocjach są znacznie niższe, bo można złapać nocleg za mniej niż 2000 zł. Oczywiście, można też wynająć apartament, jednak są to większe koszty, natomiast można się wtedy poczuć jak u siebie.

Warto wspomnieć, że wakacje w Dubaju latem będą uciążliwe, ponieważ upały są tak duże, że nie da się ich znieść. Najlepiej wybrać się tam zimą czy późną jesienią. Wtedy Dubaj ceny 2023 są też bardziej korzystne i kto wie, może nawet cena biletu lotniczego, który złapiecie będzie niższa. Hotele są bardzo czyste i można też skorzystać na miejscu z restauracji, ale tych na mieście również nie brakuje.

Jakie są ceny w restauracjach? Czy ceny w Dubaju w 2023 są na nasze portfele?

Kwestia jest złożona. Ceny jedzenia mogą być najróżniejsze i przede wszystkim wynikać będzie z tego, gdzie i co jemy. Nie brak tutaj wykwintnych restauracji, ale można znaleźć też mniejsze knajpki, a nawet popularne sieciówki jak McDonald’s. Jeżeli chodzi o grudzień 2023, ceny w restauracjach jedzenia w Dubaju są niezłe. Ceny w Dubaju 2023 w małych knajpkach w przypadku sałatki to 10 AED, co jest odpowiednikiem ok. 8 zł, bo 1 AED to około 1,15 (w zależności od kursu waluty). Ceny w restauracjach koszt żywności jest dobry, bo w azjatyckiej restauracji zapłacicie za obiad mniej niż 300 zł, czyli ok. 250 AED.

Do wyboru jest praktycznie każda kuchnia świata. Ceny w restauracji ceny jedzenia, szczególnie w tych mniejszych są naprawdę dobre. Dubaj przyciąga obywateli całego świata, ale polecamy udanie się do orientalnych lokali, gdzie chociażby w libańskiej knajpce można zjeść przepyszny hummus za 29 AED, czyli około 32-33 zł. Jadąc do Dubaju, trzeba się nastawić, że będą to niemałe koszty.

Jakie są ceny jedzenia w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich w sklepach?

Naturalnie, że mniejsze. Koszt żywności, napojów, transportu, paliwa to rzeczy ważne, jednak patrząc na ceny żywności w sklepach nietrudno odnieść wrażenia, że lepiej czasem wybrać takie jedzenie. Dla przykładu kilogram pomarańczy będzie kosztować ok. 8 AED, Kinder Bueno 4 AED, a czekolada 7 AED.

O wiele lepiej jest wybrać lokalne targi, gdzie ceny żywności w Dubaju są lepsze. Można spróbować owoców i warzyw niespotykanych w Polsce, a w tamtych rejonach bardzo popularnych. Wszystko w Emiratach Arabskich kosztuje więcej niż w Polsce.

Jeżeli jesteście zainteresowani wyjazdem do Dubaju, to pamiętajcie o tym, że w Dubaju można znaleźć wiele dobrych sklepów, gdzie jedzenie będzie tańsze. Na pewno opcja all inclusive w Dubaju sprawi, że nie będziecie musieli się tak bardzo przejmować jedzeniem, bo będziecie go mieli sporo pod ręką w hotelu.

Jakie Dubaj ceny oferuje za atrakcje? Czy życie w Dubaju jest przyjemne?

Wspomnieliśmy wyżej o Burj Khalifie, gdzie najwyższy punkt widokowy to aż 148 piętro. Niestety, cena tej atrakcji jest duża, bo poziom widokowy At the top zaczyna się od 129 AED. To jednak nie wszystko, bo w Dubaju jest tak wiele pięknych miejsc, że zapewne zabraknie wam na nie czasu.

Innym miejscem do którego warto pójść jest Park rozrywki i park wodny Atlantis The Palm, ale bilet za wejście to również niemała cena, bo od 285 AED. Szczególnie jest to wydatkiem, gdy jedzie się z dziećmi i chce się pobawić całą rodziną.

Świetną alternatywą dla takich rozrywek jest Muzeum Sztuki Islamskiej, gdzie za wejście zapłacimy około 25 AED. To na pewno dobra atrakcja dla tych, którzy kochają podziwiać piękno sztuki. Wracając do pytania o przyjemność z życia w Dubaju, to na pewno tak. Trzeba jednak powiedzieć, że ceny mieszkań, zarobki i finanse ceny są po prostu wyższe. Tutaj ceny odzieży i obuwia koszty generują większe, chociaż trzeba pamiętać, że poza miastem jest bieda i można zobaczyć stary Dubaj, który znacznie odbiera od tego, co widzimy na obrazkach w telewizji.

Ceny transportu w Dubaju? Jakie Dubaj ma ceny 2023 za komunikację? Czy w Dubaju jest drogo?

Ceny transportu publicznego w Dubaju są dość ciekawe, bo nie są wysokie. Jednorazowy przejazd to ok. 3 AED, a warto powiedzieć, że funkcjonuje tutaj metro. Na każdej ze stacji można zakupić kartę, która uprawnia do przejazdu i cały czas można ją ładować. Przejazd metrem w Dubaju to może być nie lada atrakcja, bo jest to metro bardzo dobrze rozwinięte, gdzie jest czysto i schludnie.

Z racji tego, że paliwo jest tańsze, to też cena taksówki będzie mniejsza. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy funkcjonuje jakaś aplikacja, która obsługuje takie przejazdy to tak – odpowiada za to Careem, który ma naprawdę dobre ceny. Powiemy więcej, taksówki w Dubaju są tańsze niż w Polsce! Weźcie jednak pod uwagę to, że odległości z punktu A do punktu B mogą być duże, co przełoży się na ostateczny koszt podróży.