Buenos Aires to najważniejsze miasto Argentyny, które zachwyca turystów niepowtarzalną energią i klimatem. Pierwsza osada miejska została założona już w 1536 roku przez hiszpańskich osadników dowodzonych przez Pedro de Mendozę. W 1617 roku miasto uzyskało status stolicy kolonii hiszpańskiej. Współcześnie stolica zachwyca licznymi zabytkami, lokalami gastronomicznymi i rozrywkowymi oraz szerokim wyborem atrakcji dla całej rodziny. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie miejsca powinieneś zobaczyć podczas pobytu w stolicy Argentyny. 

Palermo 

Palermo Soho to jedna z ulubionych dzielnic większości mieszkańców miasta i turystów. To właśnie tam odkryjemy klimatyczne restauracje i kawiarnie usytuowane w towarzystwie licznych murali. Przez większość dnia będziemy mieli okazję cieszyć się muzyką graną na żywo przez okolicznych pasjonatów. Miejsce to słynie przy tym z licznych barów i pubów. Jest to doskonały kierunek dla osób, które lubią imprezy i dobrą zabawę.

Co więcej, w pobliżu znajdziemy liczne parki i tereny zielone, które pozwolą na spokojny wypoczynek w gronie najbliższych. Szczególną popularnością cieszy się Parque 3 de Febrero, który rozciąga się na terenie 400 ha. Słynie z zapierających dech w piersiach gajów i ogrodów różanych. W Palermo na turystów czeka dodatkowo ogród japoński oraz ogród zoologiczny.

Plaza de Mayo 

Plaza de Mayo (Plac Majowy) uważany jest za jedną z najważniejszych części miasta. Pełni rolę reprezentacyjną. To właśnie tam znajdziemy budynki rządowe, bank centralny oraz Casa Rosada. Różowy Dom jest siedzibą władzy wykonawczej kraju, stając się ważnym świadkiem historii i rozwoju kultury. To właśnie na balkonie Casa Rosada odbywało się słynne przemówienie Evy Perón. Sam budynek jest ważnym zabytkiem architektury. Łączy w sobie styl włoskiego renesansu i neoklasycyzmu francuskiego. Charakterystyczna różowa barwa powstała natomiast z połączenia krwi byka i limonki.

Podczas zwiedzania Placu Majowego warto odwiedzić także Katedrę Metropolitalną pod wezwaniem Trójcy Świętej. Kościół zaskakuje swoim niebanalnym projektem architektonicznym utrzymanym w stylu klasycystycznym. W środku będziemy mogli podziwiać przepiękny drewniany ołtarz, marmurowe rzeźby oraz sklepienie. W świątyni znajduje się również mauzoleum wyzwoliciela José de San Martín, który do dziś uchodzi za jednego z najważniejszych bohaterów narodowych.  

Avenida 9 de Julio (Aleja 9 Lipca)

Wycieczki do Argentyny z biurem podróży LogosTour obejmują przy tym spacer, położoną w samym centrum miasta, Aleją 9 Lipca. Arteria miejska uchodzi za jedną z najszerszych ulic na całym świecie. Jej szerokość wynosi bowiem aż 140 metrów. Ulica upamiętnia dzień 9 lipca 1816, czyli odzyskanie niepodległości.

Na skrzyżowaniu ulic Avenida 9 de Julio i Avenida Corrientes turyści mogą podziwiać jednocześnie obelisk, który został wzniesiony w maju 1936 roku. Nowoczesny monument upamiętniał 400 rocznicę osiedlenia się Hiszpanów w Río de la Pata. Jego wysokość wynosi ponad 60 m, natomiast podstawa zajmuje niemal 50 m2. Pamiętaj, że zabytek jest ważnym miejscem spotkań, wydarzeń artystycznych oraz ogólnonarodowych celebracji sportowych.

La Boca

La Boca to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Buenos Aires. Swoją sławę zawdzięcza wielokolorowym budynkom z blachy wznoszonym przez marynarzy. Do dekorowania swoich domów używali farby pozostałej po malowaniu statków. Braki surowców doprowadziły do wykańczania poszczególnych części ścian innymi odcieniami, tworząc zaskakujące połączenia barwne. Kibice i miłośnicy sportu mogą odwiedzić jednocześnie stadion La Bombonera, czyli siedzibę klubu piłkarskiego Boca Juniors, w którym swoją karierę rozpoczął Diego Maradona.

Puerto Madero

Na liście najważniejszych miejsc nie może zabraknąć nowoczesnej dzielnicy Puerto Madero, w które znajdziemy liczne wieżowce, siedziby największych firm oraz liczne lokale gastronomiczne. Na szczególną uwagę turystów zasługuje malownicza promenada, z której rozciąga się przepiękny widok na zachód słońca. W okolicy możemy zwiedzić także rezerwat Reserva Ecológica Costanera Sur, w którym odpoczniemy od zgiełku miasta.