Kiedy myślimy, gdzie pojechać na wakacje, często zastanawiamy się czy wybrać biuro podróży, czy może lepszy będzie tani hotel i tanie wczasy w kraju. Oczywiście, możemy jedynie szukać ofert w najniższej cenie lub korzystać tylko z drogich wakacji all inclusive. Jednak jak przemyśleć takie poszukiwania?

Dziś, aby zaplanować wakacje, często nie wystarczy jedynie wskoczyć w samochód i ruszyć przed siebie. Szczególnie, jeśli te wymarzone wakacje mają odbyć się w gronie rodzinnym. Wtedy chociażby wakacje na ostatnią chwilę stają się wielkim wyzwaniem. Tak więc szukać tanich wakacji, które będą jednocześnie świetnym urlopem.

Gdzie szukać tanich wakacji? Szukaj ofert biura podróży i znajdź wakacje last minute lub all inclusive

Kiedy zbliża się wakacyjny wyjazd, wiele osób przegląda oferty last minute w poszukiwaniu niskich cen. Oferta polskich biur podróży szczególnie obejmuje wakacje za granicą. Gdzie więc szukać najtańszych wakacji? Z pewnością w ofercie wyjazdów last minute. Są tam często najlepsze oferty. Tak można znaleźć tanie wycieczki do takich egzotycznych krajów jak Tajlandia, Egipt czy Tunezja, które raczej nie są celami turystyki niezorganizowanej. Wystarczy być czujnym i szukać promocji. Oferty typu last minute najczęściej pojawiają się na stronie biura i równie szybko są wykupywane. Oczywiście szukać last minute możemy także za pomocą specjalnych wyszukiwarek, które porównują ceny i opcje.

Szukamy wakacji last minute – tania oferta biura podróży to podstęp?

Oczywiście jeśli planujemy skorzystać z promocji last minute, musimy liczyć się z tym, że najbardziej atrakcyjne oferty będą już poza zasięgiem. Znane biura podróży oferują wczasy last minute, aby wyprzedać pozostałe miejsca, więc z pewnością trudna tu będzie rezerwacja wyjątkowych wczasów. Tutaj najczęściej pojawią się takie kraje jak Turcja czy Bułgaria, które są popularne, mają szeroką bazę noclegową, więc tanie last minute jest tu możliwe. Na drugim biegunie znajdą się zaś oferty do bardzo dalekich krajów lub w bardzo luksusowych ośrodkach na Krecie czy Cyprze. Jednak te najlepsze oferty last minute nie są wcale podstępem. Jeśli jednak zbyt wiele miejsc jest wolnych, należy być czujnym. Szczególnie dokładnie trzeba porównać oferty i sprawdzić hotel. Problem może być także z terminem wyjazdu, jeśli wypada on w mało popularne urlopowo miesiące.

Planujemy rodziny wyjazd? Takie wczasy w sezonie zarezerwujmy szybko. Sprawdzi się first minute

Rodzinny wyjazd? Jeśli mamy już zaplanowany urlop, sprawdzi się nam first minute. Oczywiście ciężko takie oferty rezerwować na najpopularniejsze miesiące, ale to dobra promocja dla zdecydowanych i zorganizowanych. Najczęściej jest to opcja dla osób, które planują wyjazd szybciej i wiedzą, kiedy rodzina będzie miała wolne. To daje wiele czasu na dokładne planowanie urlopu. Szczególnie, że na stronach biur podróży pojawia się coraz więcej promocji first minute. To dobre podejście, jeśli chodzi o to, gdzie szukać wakacji.

A może all inclusive? Wybierz egzotyczny kierunek, wygodny wylot, a dzięki ofertom last minute znajdziesz tanie wczasy.

Z pewnością opcja all to jest to, czego wielu Polaków oczekuje na wakacjach. Do dla niej warto czasami czekać na last minute, aby zarezerwować wakacje w luksusowych warunkach. Oczywiście biura podróży stosują różne pakiety i jedno all inclusive drugiemu nierówne, ale naprawdę warto pojechać na wakacje z taką opcją. Mamy tam często zapewniony pełen serwis, całodniowe wyżywienie, najróżniejszego rodzaju wycieczki czy aktywności. Takich ofert na wczasy nie brakuje, a jeśli wakacje mają być rodzinne, to wiele opcji zapewnia także wieczorne animacje dla dzieci. Zawsze touroperator umieszcza takie informacje na stronie wyjazdu, ale jeśli nie ma tego w opisie, lepiej pójść do jego biura i nie czekać do paru dni przed wylotem.

Wakacje za granicą na własną rękę? To opcja na tanie podróżowanie i czasami warto pojechać na wakacje w tym stylu.

W przypadku wakacji w Europie, wiele osób zamiast zdecydować się na tanie wakacje last minute, woli zacząć szukać na własną rękę. Z pewnością jest to najbardziej skomplikowany sposób, ale tak też można jeździć najtaniej. Można polecieć w każdy zakątek Europy i oglądać go jak chcemy – a wybierając zakwaterowanie w mieszkaniach, często z pozycji mieszkańca tego kraju. Oczywiście tu musimy planować ze znacznym wyprzedzeniem, ponieważ z sezonie wakacyjnym więcej osób wybierze takie wypoczynek. Trzeba także znaleźć hotel, dojazd, loty czy atrakcje. Z pewnością to opcja bardziej dla obieżyświatów lub ludzi lubiących poznawać kraj „od podszewki”.

Jak widać, rezerwować wakacje można różnie, ale opcji jest wiele. Czy to first minute i last minute, czy inne wczasy, zawsze do planowania wypoczynku należy podejść metodycznie, wybierając kierunek i możliwości finansowe a także preferowaną opcję wakacji. Czy chcemy leżeć pod plamami czy z plecakiem wędrować po górach? To zależy od nas.