Cypr kojarzy nam się nieustannie z piękną pogodą, której tam nie brak. Pogoda to jedno, ale jakie są ceny na Cyprze w 2023 roku? Czy warto tam pojechać? Ile będzie nas kosztować pobyt? Przeanalizujemy to pod kątem takich miejsc jak chociażby Limassol, Nikozja czy Ayia Napa. Więcej dowiesz się z naszego tekstu.

Wypoczynek to piękna sprawa, jednak wybór poszczególnego miejsca jest trudniejszy. Ceny wakacji na Cyprze to temat naprawdę ciekawy. Ceny w sklepach czy ceny noclegów są całkiem ciekawe. Przeanalizujemy to pod kątem jednej osoby i większej grupy.

Czy na Cyprze jest drogo? Jakie są ceny na Cyprze w 2023?

Cypr to miejsce, do którego każdy z nas chciałby pojechać. Nie dość, że jest to tanie miejsce, to w dodatku Cypr ceny oferuje korzystne nawet dla Polaków, którzy są średnio zamożni. Tak więc ceny wycieczek nie są zbyt wysokie.

Na wstępie powiedzmy, że walutą obowiązującą na miejscu jest euro. Cypr jest tani, ale wtedy, kiedy jedziecie poza sezonem. Cypryjczycy znają się na interesach i wiedzą, że ceny atrakcji mogą być większe, a i tak będzie obłożenie. Ceny w sklepach na Cyprze są różne. Wynika to przede wszystkim z tego tytułu, gdzie kupujemy dane produkty. Podobnie jest też z lokalizacją noclegu. Warto regularnie sprawdzać ceny hoteli i noclegów na Cyprze.

Ceny wycieczek na Cypr to standardowe zagadnienie, bo kraj ten żyje z turystyki. W sezonie ceny na Cypr w 2023 potrafią drastycznie skoczyć. Oczywiście, na tle większości krajów nie jest to drogo, jednak to, ile kosztuje wycieczka na Cypr będzie zależeć tylko i wyłącznie od nas.

Jakie są ceny noclegów na Cyprze? Jakie ceny hoteli i czy trzeba zapłacić drogo?

Średnie ceny za nocleg w okresie wakacyjnym to około 75 eur za dobę. Ceny potrafią sięgać nawet 100 euro. Może się to jednak różnić w zależności od miejsca, jednak warto jechać i wydać pieniądze, żeby zobaczyć piękne plaże, ale też zdecydować się wynajem czegoś, co jest warte swojej ceny.

O ile w mniejszych miastach jest taniej, to jednak gdy decydujemy się na Nikozję, to ceny idą znacząco w górę. Owszem, można również wynająć apartament, natomiast nie jest to rozwiązanie dla każdego, ponieważ prywatny domek dla 2 osób to koszt ok. 600 zł za jedną noc dla pary. Jest to zatem 300 pln za osobę. Tak więc zdecydowanie się na all inclusive z last minute będzie lepszą opcją.

Cypr – ceny w restauracjach w 2023. Jakie są ceny jedzenia?

Będąc na Cyprze grzechem jest nie spróbować tak pysznych potraw jak kleftiko czy meze. Za danie główne zapłacimy mniej więcej 50-60 zł. Ceny w restauracjach na Cyprze są niemałe, a szczególnie wtedy, kiedy będziemy w międzynarodowych knajpkach. Tam meze dla jednej osoby będzie znacznie droższe, a sam obiad z napojem i innymi przekąskami może wyjść 30 eur za osobę. W knajpach znajdziemy wszystko to, z czego znany jest Cypr, a na pewno halloumi.

Cypryjskie restauracje wyglądają przepięknie i obsługa też jest przemiła. Nie zmienia to jednak faktu, że cypryjską cechą jest odkładanie czegoś na czas i dobra zabawa. Czas tutaj płynie wolniej, ale szukając mniejszych cen, warto udać się na ubocze. Wina na Cyprze są przepyszne, jednak standardy w knajpach bardziej „światowych” przekładają się też na wysokość rachunku.

Jakie są ceny w sklepach na Cyprze?

Uliczne jedzenie jest o wiele tańsze. Można zapłacić mniej i spróbować lokalnych specjałów. Na Cyprze funkcjonują również sklepy, jednak nie warto z nich korzystać, bo będąc na miejscu, lepiej nie robić zakupów spożywczych na Cyprze, tylko skorzystać z atrakcji na Cyprze. Trudno jest znaleźć czas na gotowanie na własną rękę, więc halloumi na mieście czy souvlaki, które przypomina kebab i cena to ok. 26 pln za opcję z frytkami to świetne rozwiązanie.

Informacje na temat sklepów jest istotna, ponieważ można próbować lokalnych alkoholi czy chociażby win. Lokale piwo Keo będąc na wycieczce w Limassol jest absolutnie koniecznym zakupem. Koszty życia na Cyprze nie są ogromne, ale ceny atrakcji mogą zawrócić w głowie.

Jakie są ceny atrakcji na Cyprze? Ceny na Cyprze muzeów i miejsc kultury

Ceny na Cyprze różnią się w zależności od tego, co chcemy oglądać. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą kulturalną. Zacznijmy od tego, że plaże są darmowe i nie trzeba za nie płacić. Jak to wygląda z miejscami jak muzea czy inne kulturalne atrakcje? No cóż, w zależności od trasy i miejsca. Mamy tutaj jednak dobrą wiadomość, bo bilety do takich miejsc to koszt 4-5 euro. Takie miejsca można znaleźć wszędzie, choćby grobowce królewskie w Pafos.

Wypożyczenie samochodu na Cyprze to też nie jest droga sprawa, bo ok. 40 zł/dzień. Oczywiście, można pójść „grubiej” i zdecydować się na rejs do Blue Lagoon i podróżować pomiędzy różnymi lokalizacjami. Na pewno polecamy wycieczkę do Famagusty, gdzie czekają na was ruiny gotyckiego kościoła Najświętszej Marii Panny z góry Karmel. Kościoły i wszelkie świątynie są zazwyczaj bezpłatne.