Jak zorganizować pobyt na Gibraltarze?

Chcemy całą rodziną zwiedzić Gibraltar. Jak zorganizować sobie pobyt? Nocować po hiszpańskiej czy angielskiej stronie? Jak dostać się na "skałę"? Ile kosztuje kolejka zabierająca na górę i na dół a ile taxi? A co z małpami na Gibraltarze? Naprawdę są aż tak upierdliwe?

Wiem, że jeżdżą specjalne turystyczne busy zawożące ludzi na szczyt więc można sobie darować kolejkę :-)) Taxi najdroższym rozwiązaniem i konieczność jazdy w obie strony.

Najlepiej nocować po stronie hiszpańskiej - La Linea de la Concepion i udać się z dowodem / paszportem na przejście graniczne pieszo. Samochodem przejazd trwa kilka godzin.

my dostalismy się na góre pieszo. Nie zabiera to dużo czasu. Jeżeli chodzi o małpy to fajne doswiadczenie. nie zakładac jednak żadnych kolczyków wiaszących czy rzeczy dyndające na szyję bo tym potrafią się zainteresować.

Kolejka linowa, która zabierze Cię na sam szczyt skały. Przepiękne widoki z jadącego wagonika na Gibraltar, Costa del Sol i w słoneczne, bezchmurne dni z łatwością dostrzeżesz Afrykę i Cieśninę Gibraltarską, oraz zatokę Algeciras. Na górze w różnych językach, można wypożyczyć słuchawki do odsłuchania historii i atrakcji w Gibraltarze. Możemy dowiedzieć się o takich faktach z historii Gibraltaru, o miejscu, gdzie zostało przyniesione ciało Admirała Nelsona, po zwycięstwie pod Trafalgar lub o wielkiej ilości tuneli w środku skały Gibraltaru, skąd generał Eisenhower przeprowadził udaną ofensywę na północną Afrykę, podczas II wojny światowej.
Obecna kolejka linowa na szczyt, została wybudowana w kwietniu 1966 przez szwajcara Von Roll i była przebudowana w roku 1986. Na górnej stacji jest restauracja w której można zamówić posiłek lub drinka i podziwiać wspaniałe widoki.
Kolejka linowa Cable Car Gibraltar techniczne fakty:
Długość pomiędzy stacjami 673 m, 3 wieże, 2 kabiny, każda kabina zabiera do 30 osób + przewoźnik, szybkość kolejki 5m/sec.

http://www.gibraltarinfo.gi/gi(...)ar-tickets.aspx

This website was designed with Mobirise